Rakennuttaja Eminenssi OY

Yhtiömme on perustettu 1988 ja sillä on pitkät juuret Tamperelaisessa rakentamisessa. Nykymuotoisen toimintansa se on aloittanut helmikuussa 2011. Päätoimialamme on erilaiset rakennuttamis- ja valvontatehtävät.
 

Rakennuttaja Eminenssi Oy tarjoaa monipuolisia kiinteistöjen rakennuttamispalveluja, jotka kattavat rakennusprojektien kokonaisvaltaisen läpiviennin aina suunnittelusta valmiiksi rakenteeksi.

Meidän yhteinen päätavoite on olla asiakkaan asiantuntija läpi hankkeen erityisesti huomioiden kiinteistön omistajan sekä käyttäjän asettamat tavoitteet.
                                                                                         Tervetuloa asiakkaaksemme!

Jari_valmis.jpg

Jari Rantanen

toimitusjohtaja 

FISE pätevyys: RAV Talonrakennustyön valvoja

+358 50 4176 533

jari.rantanen@eminenssi.com

Kaitsu.JPG

Kai Iivonen

Projekti-Insinööri

FISE pätevyys: RAP Rakennuttaminen

Rakennuttaminen

+358 44 0224 024

kai.iivonen@eminenssi.com

Sami_valmis_edited_edited.png

Sami Ala-Lahti

Tekninen asiantuntija

PKM pätevöitynyt kosteuden mittaaja

rakennustyön valvonta, muutostyöt, tekniset mittaukset

+358 50 3062 454

sami.ala-lahti@eminenssi.com

harri_eminenssi.jpg

Harri Kangaslampi

Tekninen asiantuntija

VTT sertifioitu rakenteiden kosteuden mittaaja

vauriokartoitukset, muutostyöt, tekniset mittaukset

+358 50 5538 778

harri.kangaslampi@eminenssi.com

Kata_valmis.JPG

Katarina Kirjanen

Talonrakennustyön valvoja 

FISE pätevyys: RAV Talonrakennustyön valvoja

+358 50 5488 966

katarina.kirjanen@eminenssi.com

Pirre.jpg

Piritta Hirvonen

Radonasiantuntija

radonasiat, sisäilmakartoitukset

+358 50 4680 424

piritta.hirvonen@radonpalvelut.fi

3159b30d-9fd8-49d5-82f5-20038d79cca2.jpg

Harri Salo

Tekninen asiantuntija

rakennustyön valvonta, muutostyöt

+358 50 5440166

harri.salo@eminenssi.com